Статус, мета, завдання УАОППП
Українська Асоціація організаційних психологів та психологів праці є всеукраїнською громадською організацією, яка має статус юридичної особи з моменту державної реєстрації 6 грудня 2002 року у порядку, встановленому законодавством України (свідоцтво Міністерства юстиції України № 1861 від 6 грудня 2002 року). Українська Асоціація організаційних психологів та психологівпраці працює на основі самоврядування, закону, відкритості, вільного волевиявлення і рівності її членів згідно з Конституцією України, Закону України „Про громадські об’єднання”, українського законодавства і норм.
Українську Асоціацію організаційних психологів і психологів праці (УАОППП) було створено в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України на науково-практичній конференції “Oрганізаційна психологія: інноваційні підходи і технології” (19-20 вересня, 2002).
УАОППП– провідна професійна громадська організація в галузі організаційної психології, психології праці та економічної психології в Україні
Мета діяльності УАОППП:
• сприяння професійній діяльності, професійному розвитку та професійній кар’єрі фахівців у сфері організаційної психології, психології праці та економічної психології, створенню умов для підвищення рівня психологічної та організаційної культури управлінського персоналу та працівників організацій та захист спільних інтересів членів асоціації;
• сприяння у задоволенні професійних потреб членів Асоціації, їх інформаційне забезпечення, а також сприяння розвитку організаційної психології, психології праці та економічної психології в регіонах та Україні в цілому.
Основні завдання УАОППП:
• сприяння координації діяльності спеціалістів, які працюють в сфері організаційної психології, психології праці та економічної психології;
• сприяння консолідації та зближенню фахівців, які працюють у сфері академічної та практичної організаційної психології, психології праці та економічної психології;
• сприяння підготовці та втіленню суспільно значущих програм і проектів;
• сприяння формуванню ринку послуг в сфері організаційної психології, психології праці та економічної психології;
• поширення міжнародного та національного досвіду та досягнень в сфері організаційної психології, психології праці та економічної психології;
• сприяння у підвищенні професійного рівня фахівців з організаційної психології, психології праці та економічної психології.
Основні напрямки діяльності УАОППП:
1. Участь у підготовці, перепідготовці, сертифікації та ліцензуванні організаційних психологів та психологів праці, менеджерів, а також інших фахівців у галузі організаційної психології, психології праці та економічної психології згідно з чинним законодавством України.
2. Участь у розробці стандартів діяльності фахівців цієї галузі, навчальних планів та програм їх підготовки; збирання та поширення інформації про національний, європейський та світовий досвід у галузі організаційної психології, психології праці та економічної психології.
3. Організація конференцій, семінарів, лекцій, «круглих столів» та інших заходів, спрямованих на розповсюдження досвіду в галузі організаційної психології, психології праці та економічної психології.
4. Здійснення видавничої діяльності з метою поширення навчальної, методичної, наукової літератури та довідкової інформації з питань організаційної психології, психології праці та економічної психології.
5. Розробка та впровадження сучасних технологій у галузі організаційної психології, психології праці та економічної психології, зокрема, дистанційного навчання, активного соціально-психологічного навчання за допомогою тренінгів, психолого-управлінського консультування та ін.