У березні-червні 2010 р. президент УАОППП Карамушка Л.М. за запрошенням Європейської комісії в рамках реалізації програми «Erasmus Mundus», зокрема, першій міжнародній магістерській програмі з організаційної психології, психології праці і психолог
Програма «Erasmus Mundus»є програмою співпраці і мобільності з метою вдосконалення вищої освіти, яка просувається Європейською Комісією у глобальному масштабі. Дана програма була започаткована для підтримки високої якості підготовки магістрів у Європі, включаючи науковців і студентів з різних країн світу.
Перша міжнародна магістерська програма з організаційної психології, психології праці і психології персоналу (WOP-P) розроблена консорціумом п’яти Європейських університетів університет Валенсії (Іспанія) як координуюча установа, університет Барселони (Іспанія), університет Рене Декарт Париж 5 (Франція), Альма Матер Студоріум, Болонья (Італія) та університет Коімбра (Португалія).
Дана програма, перша з підготовки магістрів в Європі, яку було обрано в рамках програми Ерасмус Мундус, переслідує три мети. По-перше, вона готує із студентів компетентних практиків з організаційної психології, психології праці і психології персоналу. По-друге, вона пропонує Європейську орієнтацію при викладанні організаційної психології, психології праці і психології персоналу студентам з різних країн світу. І насамкінець, дана програма просуває мобільність європейськихі іноземних студентів і викладачів по Європі.
В рамках роботи в програмі WOP-P Карамушка Л.М викладала навчальний курс «Формування команди» (англійською мовою) в університету Рене Декарта Париж 5 (березень-травень 2010) та в університеті м. Валенсія (травень-червень 2010 р.). для студентів 4-х університетів (університету Валенсії (Іспанія), університету Барселони (Іспанія), університету Рене Декарт Париж 5 (Франція), Альма Матер Студоріум, Болонья (Італія), які проходили навчання за програмою підготовки магістрів з організаційної психології, психології праці і психології персоналу в цих університетах.
Участь у даній програмі дала можливість:
а) представити здобутки української організаційно психології за кордоном, зокрема, досвід лабораторії організаційної психології Інституту психології імені Г.С.Костюка та УАОППП з цьому напрямку;
б) вивчити зарубіжний досвід підготовки організаційних психологів в рамках реалізації програми «Ерасмус Мундус»;
в) встановити контакти з викладачами університету Париж-5 Рене Декарта та Університету м. Валенсія та визначити подальші напрямки взаємодії;
г) прийняти участь у ряді міжнародних наукових заходів (семінарі з проблеми якості праці та симпозіумі з організаційної психології, роботі виконавчого комітету Європейської мережі організаційних психологів та психологів праці. Семінарах для викладові та аспірантів та ін.), які в цей час проходили в університеті Париж-5 Рене Декарта та в Університеті м. Валенсія.
|