Одним із важливих напрямків надання психологічної допомоги населенню у воєнний період є формування партнерських установок у вимушених переселенців ("внутрішніх") для їх успішної адаптації до нових умов життя.
Публікуємо "Пам’ятку для вимушених переселенців", яка підготовлена Людмилою Карамушкою (лабораторія організаційної та соціальної психології), використання якої, може сприяти вирішенню цього питання:
Ситуація, в якій ви знаходитесь, є дуже складною для Вас, оскільки Ви тимчасово або назавжди залишили свої власні домівки, роботу, все те, що давало Вам впевненість в житті, забезпечувало стабільність та повноту життя.
Але життя продовжується. Ви приїхали на нове місце свого проживання і місцеві органи влади та волонтери максимально допомагають Вам адаптуватися до нових умов.
Тому дуже просимо Вас, наряду із задоволенням своїх першочергових потреб, активно долучатися до вирішення значущих для місцевої громади проблем, включаючись у роботу волонтерських центрів, громадських штабів, державних інституцій, діяльність яких спрямована на надання підтримки наших військовослужбовців, які захищають Україну, та забезпечення життєдіяльності та безпеки населення.
Закликаємо Вас з повагою ставитись до правил проживання в будинках, де Ви розмістились (не створювати шумних та веселих "посиденьок" у вечірній та нічний час; забезпечувати чистоту в будинках та прибудинкових територіях, допогати людям, які живуть поруч, підтримувати їх).
Активно залучайте Ваших дітей до освітнього процесу у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, підтримуючи дітей та освітні заклади в складних умовах війни.
Цінуйте ресурси (фінансові, часові, організаційні, психологічні) людей, які стараються Вам допомагати в умовах воєнного часу.
Саме партнерська взаємодія місцевого населення, державних та громадських організацій та вимушених переселенців є запорукою створення надійного тилу в нашій країні та буде наближати нас всіх до швидкої перемоги!
Все буде Україна!
|