Укр. Укр.

Eng. Eng.



Науково-освітній проєкт «Технології психологічної допомоги особисті та організації в умовах війни». Вебінар 5


🔸🔹Українська Асоціація організаційних психологів та психологів праці (УАОППП) та лабораторія організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України продовжує реалізацію науково-освітнього проекту «Технології психологічної допомоги особисті та організації в умовах війни».


🔸🔹Мета проєкту: розробка та проведення серії авторських вебінарів-психологічних практикумів для членів УАОППП з проблеми технологій психологічної допомоги фахівцям та організаціям в умовах війни (на основні аналізу сучасних наукових трендів, вивчення досвіду зарубіжних країн та власної практики психологічної та психотерапевтичної допомоги професійним групам, організаціям та населенню в умовах війни).

 

🔸🔹Міжнародні партнери проєкту: Проведення вебінарів-психологічних практикумів здійснюється за підтримки та донату ENOP (European Network of Organizational Psychologists) для гуманітарної підтримки УАОППП в умовах війни. 

 

🔸🔹Засновник та керівник проекту – Карамушка Людмила, дійна членкиня НАПН України, докторка психологічних наук, професорка, завідувачка лабораторії організаційної та соціальної психології, заступниця директора Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Президентка УАОППП.

 

🔸🔹Організаційна команда проєкту: члени Виконавчої дирекції УАОППП - доктори психологічних наук Оксана Креденцер та Кіра Терещенко, кандидати психологічних наук Володимир Івкін та Валентина Лагодзінська, науковий співробітник Олександр Ковальчук.

 

🔸🔹П’ятий   вебінар-психологічний практикум відбувся  3 листопада 2022 р. на платформі Zoom. ТЕМА ВЕБІНАРУ: «Організація  і війна: психологічна допомога організації та персоналу»

🔸🔹Тренерка вебінару-психологічного практикуму: Людмила Карамушка, дійна членкиня НАПН України, докторка психологічних наук, професорка, завідувачка лабораторії організаційної та соціальної психології, заступниця директора Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Президент Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці, консультантка позитивної психотерапії (м. Київ)

 

🔸🔹 Протягом вебінару-психологічного практикуму було проаналізовало такі основні питання: 

📌1) Основні завдання  діяльності організацій в умовах війни (адаптація до кризової ситуації війни; захист країни та допомога населенню; ефективне виконання основних та додаткових видів діяльності; підтримка психічного здоров’я перcоналу а ін.)

 📌  2)Принципи та концепції анаоізу діяльності організацій в умовах війни;

📌  3) Сутність та рівні психологічного втручання для надання психологічної допомоги організації та персоналу в умовах війни (організації, персоналу, громади, суспільства);

📌 4)Психологічні  основи діяльності організацій в умовах війни, особливості волонтерських організацій;

 📌  5) Модель управління стресом та стабілізація психічного стану персоналу організацій в умовах війни;

 📌  6) Моделі включення персоналу організацій в професійну та волонтерську діяльність під час війни;

 📌 7) Особливості взаємодії персоналу організацій з різними суб’єктами під час війни  (дотримання особистих та професійних кордонів, стратегії подолання агресії, спілкування з токсичними людьми, формування довіри в організації, підтримка працівників, які пережили психологічну травму  тощо);

📌8) Психологічні особливості взаємодії організації з внутрішньопереміщеними особами та ін.

 

📌 Програма вебінару включала також аналіз можливих діагностичних підходів до вивчення психологічних особливостей діяльності організацій та персоналу в умовах війни, а також виконання учасниками окремих вправ.  

 

📌 Тренерці було задано багато питань, які стосувались проблеми, що обговорювалась, а також була висловлена подяка за ініціювання та організацію серії вебінарів  з проблеми технологій психологічної допомоги особисті та організації в умовах війни, які сприяли  осмисленню ряду важливих питань роботи психологів, а також патріотичну особистісну і професійну позицію.

📌 Особливо було наголошено на те, що проведення вебінарів здійснювалось в умовах підвищеного рівня напруженості для його тренерів і учасників в контексті значних перебоїв із світлом і інтернетом, які виникли після  значного посилення ракетних атак з боку рф практично по всій території України протягом останніх тижнів. І не дивлячись на складність ситуації, повний цикл вебінарів було проведено, в тому числі, з використанням  альтернативних джерел  світла та інтернету, що ще раз свідчить про актуальність проблематики вебінарів-психологічних практикумів та про виражену  професійну ідентичність та мужність його учасників. 

 

🔸🔹У вебінарі взяли участь біля 50  організаційних психологів з різних осередків УАОППП, які працюють в таких містах України, як Біла Церква, Вінниця, Дніпро, Івано-Франківськ, Київ, Ніжин, Кропивницький, Луцьк, Суми, Харків, Чернівці, Умань та ін. Окрім того, брали участь члени УАОППП, які працюють зараз в Німеччині та Польщі. Учасники вебінару представляли наукові, освітні, медичні, військові організації, організації системи державної служби, які організовують та здійснюють психологічну допомогу населенню та професійним групам в період агресивної війни рф проти України. 

 

  🔸🔹Детально із змістом вебінару-психологічного практикуум  № 5 можна ознайомитися на youtube каналі УАОППП: https://www.youtube.com/watch?v=YDiNhH4YoC4

 

 

💛💙Все буде Україна!

💛💙Слава ЗСУ!!!

 

© 2002-2024 УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА ПСИХОЛОГІВ ПРАЦІ